24. 04. 2018

V sobotu vypukne Pražský Majáles, zazpívá Klus, Lenny či Rybičky 48

Do pražských Letňan se už v sobotu 28. dubna sjedou desítky tisíc lidí, čeká je jeden z největších open-air festivalů pro mladé – Pražský Majáles 2018 a HyperSlevy.cz budou u toho!

Návštěvníci se mohou těšit na více než 20 vystoupení na třech hudebních scénách. Vystoupí například kapely Rybičky 48, Mandrage, Tomáš Klus, Jelen, Lenny či Majk Spirit.

Studentský měsíc vyvrcholí jednodenním hudebním festivalem už 28. dubna v Letňanech. Na čtrnáctý ročník Pražského Majálesu vyrazí stovky studentů společně v alegorických vozech svých univerzit a škol. „Chceme vytvořit největší majálesový průvod. Je to nejkrásnější okamžik celého Studentského měsíce. Stovky lidí se sejdou u májky, kterou slavnostně pokácí a převezou do areálu v pražských Letňanech,“ říká jeden z organizátorů Majálesu David Peštál. Součástí průvodu bude i hudební doprovod, o který se postará DJ Forrest Pine. Studenti se sejdou už v 10 hodin dopoledne na nároží ulic Vodičkova a Jungamannova, kde před měsícem společnými silami postavili májku

Samotný festival otevírá brány od dvanácti hodin, o první vystoupení se ve 12:30 postará skupina Sirkyskon, která vyhrála soutěž vysokoškolských studentských kapel. Návštěvníci si mohou vybírat hned z několika hudebních interpretů. Nováčkem na Majálesu bude například česká zpěvačka Lenny, která slaví úspěch i v zahraničí. „Návštěvníci se mohou těšit také na Marka Ztraceného, Tomáše Kluse, Majka Spirita nebo Bena Cristovaa,“ vyjmenovává Peštál.  Z kapel se o show postarají například Rybičky 48, Mandrage, Jelen, Vypsaná Fixa, UDG, Mirai či slovenská rocková kapela Horkýže Slíže.

Program připravují i pražské univerzity

Studenty čeká také volba Krále a Královny Majálesu. „Vystoupení kapel budou v průběhu dne doplňovat jednotlivé soutěžní disciplíny kandidátů na Krále a Královnu Majálesu. A v areálu bude připraven i bohatý program od pražských vysokých škol,“ doplňuje Peštál. Letos univerzity přichystaly například různé sportovní atrakce, čajovnu, fotokoutek či studentský hudební stan. Ti, kdo ještě nemají vstupenky, by si měli pospíšit. Organizátoři hlásí už jen posledních pár set kusů lístků. Jeden nyní vyjde na 580 korun, VIP lístek stojí 999 korun. Na místě už dostupné nebudou. „Vzhledem k tomu, že na festival míří desítky tisíc lidí, doporučujeme využít městskou hromadnou dopravu namísto auta,“ upozorňuje Peštál.

 

O festivalu Majáles

Majáles je oslava jara a mládí, širší program oslav je prezentací studentských dovedností a hlavní den oslav tvoří tradiční majálesový průvod a velký open-air festival, na kterém se volí král a královna studentů. Pražský Majáles 2018 se odehraje 28. dubna v Letňanech. Kompletní informace lze najít na webu www.praha.majales.cz.

 

MAJÁLESOVÝ PRŮVOD: Sraz účastníků je v 10:00 na nároží ulic Vodičkovy a Jungmannovy (u Májky). Slavnostní zahájení průvodu začíná přestřižením pásky v 10:20 a v 10:30 studenti vyráží směr Letňany.

Trasa průvodu: Vodičkova - Karlovo náměstí - Myslíkova - Masarykovo nábřeží - Smetanovo nábřeží - Křížovnická - 17. listopadu - Čechův most - nábřeží Edvarda Beneše - nábřeží Kapitána Jaroše - Dukelských hrdinů - Strossmayerovo náměstí