30. 12. 2019

Pohádka Zakleté pírko

Nová pohádka Zdeňka Trošky Zakleté pírko vstoupí  do kin již 2.ledna 2020, ale již nyní ji diváci mohou vidět na předvánočních předpremiérách. Hlavní role vytvářejí Anastasia Chocholatá a Lukáš Pavlásek

Aninka žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami, kterým musí sloužit. Jednoho dne najde pírko, jehož pomocí si přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. Když zlé sestry zjistí, že se Aninka schází s pohledným mladíkem, pírko jí vezmou, zničí a Vítek zmizí. Jedinou možností, jak zlomit prokletí, je, že ho Aninka najde kdesi ve světě.

V rolích zlých sester Žouželíny a Boubelíny se představí Šárka Vaculíková a Lucie Polišenská. „My jsme se s Šárkou tak letmo znaly, ale za těch pár dní na natáčení jsme se opravdu spřátelily a myslím, že se z nás staly takové správné sestry, i když zrovna příkladem laskavosti nejsou,“ říká Lucie Polišenská. „Ona by ta moje holka taky chtěla být princezna, ale je to prostě zlá sestra. Musí být nějaký protiklad k  hodné Anince, někdo, kdo ji trochu bude pošťuchovat a popichovat,“ dodává Lucie.   „Já jsem sestra Aninky a jsem hrozně milá, vstřícná a dělám samé dobré skutky,“ žertuje Šárka Vaculíková a vše uvádí na pravou míru: „Tyhle komické postavy se hrají nejlíp, protože člověk se při tom může vyřádit, může být klidně ošklivý i protivný a je to zábava.“ 

Zakletého prince Vítka hraje Petr Urban, princeznu Ebenii Sara Sandeva – poprvé v pohádce v záporné roli.  Hraběcí pár vytvářejí Andrea Hoffmannová a Martin Stránský, jejich syna Marek Lambora,další postavy hrají Dana Syslová, Jitka Smutná nebo Václav Svoboda.

Zakleté pírko vzniká v produkci společnosti Fénix Film Dany Volákové a Michaely Flenerové. Koproducenty filmu jsou společnosti Flamesite, TTP Invest, SvětSoučástek.cz a Andanza. Generálním partnerem je AVE, hlavním partnerem je TV Prima. Výroba filmu byla podpořena Jihočeským krajem z programu filmových pobídek. Do kin film uvede společnost Cinemart.