15. 05. 2018

Největší dětský sportovní festival Wannado 2018

Osmý ročník největšího sportovního festivalu je tady! HyperSlevy.cz vás zvou na Wannado festival 2018!

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová střelnice, přehlídka několika desítek sportovních disciplín – program plný pohybu, to je Wanando festival, největší sportovní náborový festival, který se v roce 2018 uskuteční minimálně v sedmi českých městech.

Wannado festival vznikl jako nástavba festivalu Sporťáček, který rozšířil své aktivity do zahraničních zemí a nabyl tak mezinárodního charakteru.

 

Festival, primárně určen pro děti a mládež od 3 do 18 let, si klade za cíl pozitivně ovlivňovat životní styl dětí a podněcovat zájem o sport a pohyb obecně. Umí zaujmout vyznavače všech druhů pohybu. Vedle sebe se v jeden den na jednom místě setkávají tradiční kolektivní hry, olympijské individuální disciplíny, i netradiční záliby jako parkour, jugger či disc-golf. Vstup na akci je navíc zdarma.

 

„Jsme přesvědčeni o tom, že díky sportu rostou z dětí slušní lidé. Nevěnujeme se ale jen výkonnostní kategorii. Stejně důležité je pro nás přivést k pohybu i rodiny, které se sportu příliš nevěnují.“ říká Jakub Makalouš, ředitel festivalu a tvůrce celé myšlenky. „Lákáme lidi na nová přátelství, na legraci a na fakt, že si s námi vybere sport úplně každý. Vztah k pohybu je něco, co si člověk dokáže vypěstovat a být na tom pak závislý třeba celý život. Každé dítě, které si na festivalu vybere svůj sport, dává akci smysl.“

 

Loni festival přilákal největší české sportovní hvězdy. Na pražské akci se v jeden den sešli velikáni českého sportu jako hokejista Jaromír Jágr, tenista Radek Štěpánek, oštěpař Jan Železný, rychlostní kanoista Josef Dostál, freestylový motocyklista Petr Pilát, golfistka Klára Spilková nebo beach volejbalistky Kolocová a Kvapilová.

 

„Je to skvělá věc, když jsem se tady jen procházel, viděl jsem přes 140 sportů, které si můžou děti vyzkoušet. Když jsem vyrůstal já, byly jen dva sporty – fotbal a hokej, a jelikož moje rodiče usoudili že budu velký a tlustý, dali mě na hokej. Dnes je to jiné,“ popsal akci hokejový idol Jaromír Jágr.

 

Loni zavítalo na festival přes 38 tisíc návštěvníků, kteří si mohli vybrat aktivitu u 460 klubů. Letošní ročník má v plánu minimálně sedm zastávek – Karlovy Vary (19. 5.), Zlín (26. 5.), Praha (8. 9.), Brno (8. 9.), Plzeň (15. 9.), Ostrava (22. 9.) a Litvínov (28. 9.).