22. 08. 2017

HyperMedia podporuje běžce na akci Run Praha-Plzeň

RUN PRAHA – PLZEŇ aneb jeden den plný běžeckých zážitků!

Jaký dopravní prostředek nejčastěji volíte při cestě z Prahy do Plzně? Co takhle zkusit běžet štafetou v týmu? Že to je bláznivý nápad? Tento závod je inspirován příběhem jedné ženy, která se před 2 lety rozhodla běžet z Plzně do Prahy, jen tak, úplně sama. „Dala jsem si 2 dny, 80km, do té doby byl můj nejdelší závod půlmaraton. Dokázala jsem to, sama a s batohem na zádech. Je to v hlavě, nemohla jsem to vzdát, tak jsem to doběhla, neskutečný zážitek“, přiznává Klára Děkanovská, sportovní partner závodu. Vy na to ale nemusíte být sami, můžete vytvořit tým!

Run Praha – Plzeň je unikátní nejen svoji délkou a zajímavou trasou bez velkých kopců, která vede z 80% po cyklotrase č. 3, ale právě množstvím výběru z jednotlivých kategorií. Tento závod je určen nejen pro ultramaratonce, kteří zaběhnou závod jako jednotlivci v kategorii EXTREME nebo ve dvou v kategorii COUPLE, ale i pro běžce, kteří nemají zrovna takovou výkonnost. Stačí, aby vytvořili tým v kategorii RELAX skládající se z maximálně 10 členů, kdy si každý z nich zaběhne pouze jeden úsek po zhruba 10km. Tato kategorie se těší velké oblibě právě pro nižší náročnost jednotlivých běžců. „Běháte rádi půlmaratony? Pak je pro vás vhodná kategorie ULTRA,  která tvoří 5-6 běžců. Svoji kategorii si najde opravdu každý“, zve ke startu závodu pořadatel akce Tomáš Sladký. Běh je vhodný jako firemní akce, domluví se parta zaměstnanců a reprezentují firmu, proto se rozhodl být generální partnere Zodiac Aerospace z Borských polí v Plzni.

Run Praha – Plzeň je nejen o závodění a výsledcích, ale hlavně o týmu a nezapomenutelných zážitcích, které společně prožijete v jednom jediném dni. „Výhodou tohoto závodu je, že ač je to štafeta na 100km, tak ráno vyběhnete s partou podobně naladěných lidí a večer už jste v pohodlí domova“, vypíchl hlavní výhodu Tomáš Sladký.

Jak takový závod probíhá? Z týmu vždy jeden běží a ostatní doprovázení běžce autem, samozřejmě po jiné trase. Takto se na trase střídají, aby doběhli vysněného cíle a uběhli společně 100km.

Na start závodu se běžci postaví v sobotu 16. září 2017 v Praze Radotíně a v průběhu trasy na ně čeká 10 úseků s cílem v Plzni v Letkově ve Sportpenzionu Pohoda. Registrovat se můžou právě teď přes on-line registrační systém na webových stránkách závodu www.runprahaplzen.cz!