03. 11. 2014

Babovřesky představují trailer a plakát – do kin jdou za zhruba tři měsíce

Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou.

 

Příběh začíná tam, kde druhý díl skončil: Horáčková vybíhá z domu naproti mladé dámě, která přijela do Babovřesek. Místní drbny, které se sběhly na náves, v ní poznaly sestru Glorii. Ta se (po vzoru faráře Petra ) rozhodla vystoupit z řádu a zůstat v Babovřeskách.

 

 

Zápletka se točí okolo pomsty starosty Stehlíka a místních chasníků Horáčkové..., do vesnice se vrací kontrolor Dodo. Není sám, přijíždí s ním jeho manželka, která Stehlíkovi zajistí dotaci, díky níž starosta může poslat všech sedm místních drben k moři… akce „likvidace bab“ začíná.

 

A nad tím vší bdí nový farář, který přijel do vesnice nahradit pátera Petra...

 

Film v moderním podání navazuje na tradici hrdinů nejlepších českých komedií,  jaké představovaly ve své době Vesničko má středisková nebo rázovití venkované z komedie Slunce seno….

 

Pro komedii si tvůrci filmu vybrali tureckou riviéru a opět jihočeské vesničky ve stylu selského baroka. Ty jsou ústředním dějištěm příběhu, kde rozhodně nechybí svérázné vesnické postavičky v podání známých českých herců.

 

O tom, že některé věci ve filmu mají reálný základ, a že vlastně všechno tak nějak vychází ze života, přesvědčuje i Zdeněk Troška: „Jak jsem již řekl, někteří se v tom možná i poznají. Nechybí třeba ani místní drbna “Božena Němcová“, ale i další reálná jména, která jsem tak trochu přenesl do samotného děje…“ říká režisér a autor scénáře Zdeněk Troška.

 

Ten jak známo, rád sbírá útržky ze života obyčejných lidí a přenáší je brilantně na filmové plátno. Vždyť jeho asi nejslavnější komedie – trilogie Slunce, seno…. jsou toho jasným důkazem a při každé televizní repríze trhají divácké rekordy!

 

Nová komedie BABOVŘESKY 3, je 24. filmovým počinem a desátou filmovou komedií režiséra Zdeňka Trošky.

 

Scénář k filmu napsali Zdeněk Troška a Marek Kališ.

 

Do hlavních rolí obsadili tvůrci herce zvučných jmen: Janu Synkovou, Veroniku Žilkovou, Lucii Vondráčkovou, Pavla Kikinčuka, Terezu Bebarovou, Bronislava Kotiše a Lukáše Langmajera,.  Dále se ve filmu ve vedlejších rolích objeví: Jiří Pecha, Tomáš Trapl, Jan Kuželka, Miriam Kantorková  a mnoho dalších. Fanoušci Lucie Bílé se opět dočkají, protože se ve třetím pokračování držitelka titulu Zlatá slavice opět objeví, tentokrát s celou romskou družinou.

 

Trailer k filmu naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=CUh9mGedAqs

 

Hyperinzerce.cz je hlavním partnerem tohoto filmu.