14. 02. 2014

Babovřesky 2

To, že si ve filmu Babovřesky 2 zahrají sami sebe slavní hokejisté, není už žádné tajemství. Jejich herecké výkony budou moci diváci posoudit již za pár dnů,  a to od 20. února,  kdy Babovřesky 2 vtrhnout  do českých a slovenských kin.

Jak vlastně probíhalo natáčení, jak se vlastně někteří z nich dostali do hledáčku režiséra Trošky?

Na to jsme se nejdříve zeptali jednoho z členů štábu a  na druhou otázku jednoho z hokejistů.

Ve filmu se objeví i parta hokejistů. Jaká s nimi byla spolupráce?
„Na place byli Radek Smoleňák, Ondra Pavelec, Jakub Kovář, Kuba Voráček a Jirka Tlustý. Tihle kluci celý štáb překvapili naprostou disciplinovaností. Není to žádná epizodní role, měli devět natáčecích dnů. Měli jsme obavy, jak na tom budou herecky, jak se k tomu postaví, jestli je to po dvou dnech nepřestane bavit, a tak podobně.

Trochu nás hned na začátku zaskočil Jakub Voráček, který hrál již v „jedničce“ spolu s Ondrou Pavelcem a Kubou Kovářem, a to v poslední scéně filmu, která má s „dvojkou“ návaznost.

 

 


Když jsme „jedničku“ dotočili, požádali jsme kluky, aby si vše, co mají na sobě uložili, protože záběry musí navazovat. Tzn, v čem do Babovřesk přijedou (triko, čepice, taška, auto, ale i stejný účes/délka vlasů), tím musí dvojka začít. Všichni samozřejmě souhlasili a ujistili nás, že na to budou pamatovat.

Když nastal den D a „hokejky“ přijely do Netolic, kde jsme měli základnu a kde byli v době natáčení ubytováni, nestačili jsme se divit. Kuba Voráček vystoupil z úplně jiného auta, než v kterém v jedničce hrál, protože ho mezitím stačil prodat, byl ostříhaný úplně nakrátko a ztratil čepici, ve které byl natočen.

Nakonec se ale vše vyřešilo a divák v kině nic nepozná. Zároveň jsme byli  všichni mile překvapeni, jak profesionálně se k natáčení postavili. Když se řeklo ´Jde se na plac´, okamžitě se zvedli a šli. Hlídali si i sami návaznosti – jestli v záběru měli hodinky tak nebo tak.

A mimo natáčení byli výborní. Pořád vymýšleli nějaké hovadiny a sázeli se. Jeden třeba musel dávat ruce do mraveniště, další olizoval břízu. Fakt s nimi byla obrovská sranda…“

 

 


A teď několik otázek na Jakuba Kováře.

 


S dalšími čtyřmi hokejisty hrajete v druhém dílu Troškova filmu Babovřesky. Jak jste se k tomu vlastně dostal?Asistent režie, se kterým jsem se znal, mne pozval na natáčení prvního dílu Babovřesek, tam jsme se seznámili s panem Režisérem a nakonec vznikl nápad, že nás obsadí do filmu.

Jaké by bylo být hercem. Bavila by Vás taková práce? Bylo skvělý si to vyzkoušet, hrozně rád jsem poznal, jak to během natáčení chodí, jak celý štáb funguje.

Jaká byla spolupráce s panem režisérem Troškou?

S celým štábem se spolupracovalo parádně.