04. 06. 2013

Babovřesky 2 hlásí zvýšnou povodňovou pohotovost

V plné mokré polní!

Babovřesky 2 hlásí zvýšnou povodňovou pohotovost

 


Českou republiku sužují vytrvalé deště a povodně. Extrémní počasí se nevyhnulo ani jižním Čechám, kde štáb Zdenka Trošky natáčí již desátý den komedii BABOVŘESKY 2. V tomto období vzniká hned několik českých filmů. A právě extrémní podmínky prověří profesionalitu a připravenost filmařů.

 

V neděli 2.6. v brzkých ranních hodinách vzbudilo fimaře hlášení rozhlasu místního úřadu v Netolicích, kde  jsou štáb a herci ubytováni. Do deštivého rána se ozýval hlas, který vyzýval obyvatele Netolic k opatrnosti a oznamoval, že se mají evakuovat přilehlé vesnice. Produkce filmu začala vymýšlet objízdné trasy, aby se štáb a herci vůbec dostali do lokace, kde se mělo natáčet. Všechny cesty do Dobčic vedly kolem zvednutých hladin rybníků a silnicemi, na které se valila dešťovaná voda z polí, které již nezvládaly vsakovat přívalovou vodu. Naštěstí do Dobčic vedla jedna trasa, která umožnila filmařům příjezd na lokaci. Najely všechny složky, auta přivezla herce a úderem 9 hodiny se začalo podle plánu točit.

 

Mezitím však déšť neustával a přívalová voda plnila koryta potoků a rybníky. Produkce filmu dostala informaci, že Netolice jsou odříznuty a že v 17 hod. budou všechny cesty do města uzavřeny. Naštěstí netoličtí rozhodli, že se odstřelí zeď, která blokovala průtok vody místního potoka a voda se rozlila do okolí a uvolnila příjezdovou cestu do Netolic.

 

I přes nepříznivé počasí se daří film natáčet podle natáčícho plánu a představ režiséra i producentek Volákové a Flenerové. Zdeněk Troška s Marek Kališem najdou řešení a operativně přizpůsobí děj i prostředí nepříznivým podmínkácm. Všichni z herců vycházejí vstříc případným změnám a úpravám jejich natáčecíh dnů, místí lidé, kteří štábu  zapůjčují lokace, chápou svízelnou situaci filmařů a s pochopením se nebrání vzniklým změnám, a tak se Trošův tým blíží ke konci druhého natáčecího týdne.

 

 

Premiéra filmu je plánována na 20. 2. 2014

 

Všechny důležité informace v průběhu natáčení i po něm, najdou diváci a fanoušci Zdeňka Trošky a komedií Babovřesky také na těchto adresách:

 

www.facebook.com/babovresky2

www.babovresky2.cz